Oglasna tabla

ponedjeljak, 11 April 2022 23:26

Prvo mjesto na Kantonalnom takmičenju iz njemačkog jezika

PRVO MJESTO NA KANTONALNOM TAKMIČENJU IZ NJEMAČKOG JEZIKA NA NIVOU B1
 
U subotu, 9.4.2022. godine, u Gimnaziji Mostar održano je Kantonalno takmičenje iz njemačkog jezika „Deutscholympiade 2022“. Organizatori su bili Udruženje profesora njemačkog jezika, Goethe institut Sarajevo, Pedagoški zavod i Zavod za školstvo. Na takmičenju su učestvovali učenici koji nastavu pohađaju po bosanskom i hrvatskom nastavnom planu i programu. Učestvovalo je 36 osnovnih i srednjih škola iz HNK-a.
U kategoriji B1 učestvovalo je 13 srednjih škola i naš učenik Dardan Morina, učenik II razreda, osvojio je prvo mjesto te se tako  plasirao na državno takmičenje koje će biti održano u Sarajevu 6.5.2022. godine. Prvoplasirani na državnom takmičenju idu u Njemačku, u Hamburg, na svjetsko takmičenje iz njemačkog jezika. 
Čestitamo našem učeniku Dardanu, kao i profesorici Đeniti Hadžović koja ga je pripremala. 
Puno sreće želimo našem učeniku u daljnjem takmičenju.

© 2013 Srednja medicinska škola - Mostar.
Design by grizovic.com