Oglasna tabla

utorak, 31 Maj 2022 18:41

UČENICA GENERACIJE 2018 - 2022. LEJLA SABITOVIĆ

Poštovana direktorice, dragi profesori i moje kolege maturanti pripala mi je velika čast obratiti  vam se kao učenik generacije naše škole. Zatvorili smo jedno poglavlje knjige koja nosi naziv život i okrećemo novi list. Pred nama su još veće obaveze i odgovornosti koje trebamo savladati. Moje školovanje u Srednjoj medicinskoj školi počelo je 2018. godine i to je jedno razdoblje mog života koje ću pamtiti po mnogo čemu. Bilo je tu svega, više ili manje lijepih događaja, ali definitivno sam one lijepe događaje duboko urezala u srce i još dugo ću ih pamtiti i rado ih se sjećati. Posljednju stranicu ovoga školovanja ću rado pamtiti po tituli učenika generacije naše škole. Biti najbolji đak u svojoj školi za mene predstavlja veliki uspjeh. Puno truda i rada je uloženo da bi se postigla ova titula. Rad, trud, zalaganje i prije svega jaka volja su prijeko potrebni da bi se ostvario svaki cilj. Ova titula učenika generacije za mene predstavlja veliki podsticaj da u toku daljeg školovanja budem još bolja i da postižem još veće uspjehe. Za ovaj moj uspjeh velikim dijelom su zaslužni profesori koji su nesebično dijelili svoje znanje sa nama i pomagali nam kroz sve četiri godine školovanja, zatim moje kolege i posebno moja porodica. Želim se zahvaliti svim profesorima koji su nas podučavali sve četiri godine, pamtit ću ih kao vrhunske profesore i prije svega dobre ljude, a posebno bi željela da se zahvalim svome razredniku, profesoru Alminu Kaplanu, koji je uvijek bio tu uz nas kao velika podrška tokom cijelog školovanja. Posebno želim istaći svoj razred 4b sa kojim sam prošla sve svoje uspone i padove, sve lijepe i teške trenutke koje nam je donijelo ovo školovanje. Postali smo mala zajednica ljudi koji su spremni pružiti pomoć jedni drugima u bilo kojem trenutku. Jako mi je drago što sam upisala Medicinsku školu i upoznala divne ljude i stekla ogromno iskustvo koje se ne može platiti. Generacijama koje ostaju iza nas bi također poželjela sve najbolje, da vrijedno rade i trude se jer će se to na kraju isplatiti kao u mom slučaju. Također bi im poručila da budu ono što jesu, najbolja verzija sebe, te da iz dana u dan sve više ulažu u sebe. Naučila sam da ne trebamo učiti za ocjenu već za život i da možemo imati sve diplome ovoga svijeta ništa nam neće vrijediti ako nismo sačuvali onu ljudskost u sebi. 
Našem srednjoškolskom obrazovanju je došao kraj, naučili smo mnogo stvari i prešli mnogo prepreka da bi konačno došli do željenog cilja. Nastavljamo dalje koračati kao zreli i pametni ljudi svjesni svih svojih kvaliteta i sposobnosti. Međutim, svaki kraj predstavlja novi početak. Ulazimo u svijet odraslih i nosimo dio znanja i kvalitetne ljudske vrijednosti koje smo stekli u ovoj školi. Želim nam puno sreće i uspjeha u životu i daljem nastavku našeg obrazovanja.

© 2013 Srednja medicinska škola - Mostar.
Design by grizovic.com